Acțiune de sterilizare – a III pe anul acesta

Primăria Băile Herculane  anunță că în perioada 15-16 iunie  2013 se va demara o acțiune de sterilizare a câinilor fără stăpan din orașul nostru.Este ce-a de-a 3 acţiune de acest gen din anul acesta.Până acum s-au castrat aproximativ 200 de câini comunitari.Persoanele care doresc să-și castreze animalele de companie   (câini, pisici )sunt rugate să contacteze :

ASOCIAȚIA  PROPET  la tel : 0764188188 / 0723890546 .

Obiectivul principal al aceste acțiuni este de a menține sub control numărul câinilor și pisicilor din Băile Herculane  și, totodată, de a oferi siguranță și confort cetățenilor:

Iubitorii de animale sunt invitați să se alăture campaniei de sterilizare gratuită a câinilor și pisicilor cu și fără stăpân, iar imaginea jalnică a haitelor de câini abandonați, agresivi, călcați de mașini, să devină o amintire.

Autor: Primăria Băile-Herculane

Primăria Băile-Herculane