Acțiune de sterilizare

Primăria Băile Herculane  anunță că în perioada 31martie -02 aprilie 2013 se va demara o acțiune de sterilizare a câinilor fără stăpan din orașul nostru.Persoanele care doresc să-și castreze animalele de companie   (câini, pisici )sunt rugate să contacteze :

ASOCIAȚIA  PROPET  la tel : 0764188188 / 0723890546  sau   0730930903 – contact Primărie .

Obiectivul principal al aceste acțiuni este de a menține sub control numărul câinilor și pisicilor din Băile Herculane  și, totodată, de a oferi siguranță și confort cetățenilor:

Iubitorii de animale sunt invitați să se alăture campaniei de sterilizare gratuită a câinilor și pisicilor cu și fără stăpân, iar imaginea jalnică a haitelor de câini abandonați, agresivi, călcați de mașini, să devină o amintire.

Autor: Primăria Băile-Herculane

Primăria Băile-Herculane

Lasă un răspuns

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.